Młyny do tworzyw miękkich - specyfikacja
Przy przetwarzaniu tworzyw sztucznych młyny odgrywają niezastąpioną rolę. Mielenie w celu ponownego wykorzystania materiału przyczynia się do znacznej oszczędności w zakładzie, a także do ochrony środowiska.
Rozdrabnianie tworzyw miękkich
Młyny do tworzyw miękkich pozwalają na uzyskanie recyklatów z wyrobów wykonanych z HDPE, LDPE czy PET. Urządzenia te mogą być stosowane przy mieleniu na przykład folii. Dają możliwość dużej wydajności, a rozdrabnianie odbywa się drogą niemalże bezpyłową. Elektryczność statyczna i generowanie ciepła zostały w nich zredukowane do minimum dzięki temu, że ostrza nie tną wlewków ponownie w tym samym miejscu. Praca młyna do tworzyw miękkich w trakcie procesu cięcia jest przy tym niezwykle cicha. Mechanizm ten generuje bardzo niewiele defektów cięcia, ponieważ posiada mechanizm cięcia wlewków do wielkości peletu materiału pierwotnego.
Bezpyłowe cięcie materiałów
Zmniejszenie elektryczności statycznej w urządzeniu sprawia, że tylko niewielkie ilości pyłu powstałego w procesie cięcia osiada na wewnętrznych ścianach. Można je przy tym łatwo wyczyścić dzięki zainstalowanej klapie, która otwiera się szeroko w dół. Seria SPCⅡ umożliwia również mielenie materiałów wrażliwych na ciepło. Konstrukcja tego urządzenia jest bardzo solidna i zapewnia mu długą żywotność. Zastosowanie ich pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni załadowczej oraz dużą wydajność pracy. Każda z maszyn jest wyposażona w:
- magnesy,
- lej zsypowy z przesłoną przeciw-odpryskową,
- bezpieczny lej zsypowy (typ Z),
- przedłużający lej zsypowy,
- wieżę sygnalizacyjna,
- rynnę pomocnicza,
- brzęczyk,
- wskaźnik poziomu,
- solidne mocowanie na papierowy worek,
- zbiornik ssania,
- przycisk stopu awaryjnego.