Budowa podajników tworzywa
W dzisiejszym świecie otacza nas olbrzymia ilość przedmiotów wykonanych z tworzyw sztucznych. Mimo swej niedługiej historii (do użytku weszły na dobre dopiero w 1907 roku, kiedy Leo Baekeland opracował bakelit) zdążyły szybko podbić świat. Dzięki nim uniezależniliśmy się od natury, bo nie musimy już wydobywać surowców naturalnych do produkcji wielu rzeczy. Jesteśmy autonomiczni i nawet jeżeli surowce się wyczerpią, my będziemy mogli nadal wytwarzać tworzywa sztuczne. Pamiętając o ich właściwej utylizacji, nie wyrządzamy szkody środowisku, a zyskujemy doskonały materiał o różnorodnym zastosowaniu.
Zastosowanie tworzyw sztucznych
Istnieje wiele rodzajów tworzyw sztucznych, które służą nam do produkcji bardzo różnych przedmiotów i elementów. Spotykamy je w każdym gospodarstwie domowym, gdzie większość opakowań jest z nich zrobiona. Wykorzystuje się je także: w budownictwie, w przemyśle medycznym, w branży motoryzacyjnej, w przemyśle włókienniczym, zabawkowym, elektrycznym i wielu innych.
Rola i budowa podajników tworzywa
Obecnie we wszystkich fabrykach i zakładach przemysłowych, gdzie w procesie produkcyjnym wykorzystywane są tworzywa sztuczne, stosuje się specjalne podajniki służące do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Dzięki ich zastosowaniu obsługa wtryskarek, maszyn do rozdmuchu, wytłaczania czy dozowania staje się wyjątkowo sprawna i bezproblemowa. Podajniki zasilające stanowią istotną część obiegu materiału w każdym nowoczesnym zakładzie przetwórstwa tworzyw sztucznych. W naszej ofercie odnajdą Państwo kilka rodzajów podajników tworzywa z separacją pyłu:
• Zsyp próżniowy z separacją pyłu – składają się ze zbiornika, w którym wiruje powietrze, aby skutecznie odizolować i oddzielić pył od peletu. Powietrze jest do niego dostarczane od dołu, więc przenosi w górę materiał, co pozwala na efektywne i wielokrotne zbieranie pyłu.
• Podciśnieniowy podajnik z separacją pyłu – ten podajnik oddziela pył w linii przenoszenia materiału, dzięki takiemu rozwiązaniu zajmuje niewiele miejsca. W jego zbiorniku wiruje powietrze, które pozwala odizolować i zebrać pył z granulatu.